Kontaktujte nás
Krajsí deň

Vyberte si nemocnicu

Deň detí s dobrovoľníkmi

Prvýkrát tento rok sme v našej nemocnici pripravili pre deti k ich sviatku deň plný hier, zábavy a dobrej nálady v spolupráci s našimi pravidelnými aj príležitostnými dobrovoľníkmi. Vynikajúca spolupráca pokračuje so Súkromnou základnou umeleckou školou Múza, prvý krát sa okrem študentiek Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EBG zapojili aj pedagogičky Mgr. Dominika Masicová a Mgr. Iveta Kokuľová, pod vedením ktorých si študentky pripravili tému veselého dňa.


Deti sa mohli zapojiť do rôznych aktivít, ktoré b  oli pripravené na tému Veselý šašo, ako napríklad maľovanie na tvár, skladali si puzzle, žonglovali, hádzali loptičkou na cieľ, vytvárali veselého šaša. Deti boli rozdelené do farebných tímov a spoločne sa snažili na jednotlivých stanovištiach získať čo najviac bodov.

_MG_2563.JPG

Detičky, ktoré nemohli opustiť nemocničnú izbu mali tiež nachystanú zábavu na oddelení. Venovali sa im dobrovoľníčky, vlastne to boli veselí šašovia, navodili deťom dobrú náladu len čo prišli na oddelenie,zaujali maľovankami, skladaním puzzle, vyrábaním papierovej hlavy šaša.

_MG_2549.JPG

Veľké ĎAKUJEM patrí malým umelcom z Múzy,ktorí si pod vedením Mgr. Zuzany Dirbákovej a Nadeždy Spišákovej DiS.art. pripravili spevácke aj hudobné vystúpenie, ktoré potešilo detičky aj ich rodičov. Maľovanie na tvár je skvelá zábava pre všetkých, preto sme na to nemohli zabudnúť, Mgr. Erika Flimel so svojím umeleckým tímom mala naozaj veľa práce.

Aby bol tento deň naozaj pestrý pomohli aj študentky Strednej zdravotníckej školy v Humennom, ktoré predviedli rôzne obväzové techniky.

_MG_2560.JPG

Záchranárom zo záchrannej služby Falck pomáhal pri vysvetľovaní na prvý pohľad zložitej témy prvej pomoci hovoriaci macko Miško, ktorý hovoril priamo k deťom a učil ich správne podať prvú pomoc.

_MG_2636.JPG

Po toľkých aktivitách a snažení sa deti určite potešili drobné darčeky a sladká odmena, za čo chceme úprimne poďakovať pani Mgr. Mirke Sinčákovej, riaditeľke Hypermarketu Tesco Humenné.

Na záver si všetci spoločne zatancovali a zaspievali.

_MG_2686.JPG

Na záver, ale určite nie v poslednom rade ďakujem skvelému moderátorovi , fotografovi a zabávačovi v jednej osobe Milankovi Antošovi, že vytvoril príjemnú, miestami až veľmi zábavnú atmosféru a všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli ďakujem a verím, že odmenou im boli úsmevy detí a ich nespútaná radosť.