Kontaktujte nás
 • Problémy s uchom?
 • Problémy s nosom?
 • /Problémy s hrdlom?

Ušno-nosno-krčné oddelenie (ORL)

Krátka doba čakania

Krátka doba
čakania

1-dňová chirurgia

1-dňová
chirurgia

Doprava na výkon a z výkonu zadarmo

Doprava na výkon
a z výkonu zadarmo

Liečebné výkony

Nos a prínosné dutiny

Poskytujeme komplexnú diagnostiku, konzervatívnu a chirurgickú liečbu nosa a prinosových dutín. Využívame diagnostické metódy ako endoskopické vyšetrenie nosa, vyšetrenie čuchu, CT a RTG diagnostiku prinosových dutín. Pri konzervatívnej liečbe ochorení nosa a prinosových dutín využívame odsávanie, elektrokoaguláciu a drenáž.

Viac
01_ucho.jpg

Ucho

Našim pacientom zabezpečujeme komplexnú diagnostiku vrodených ale aj získaných ochorení ucha a rovnovážneho aparátu. Pri liečbe využívame konzervatívnu protizápalovú liečbu, protizávratovú liečbu, liečbu hučania v ušiach (liečba tinnitu).

Skríningovým vyšetrením u detí a novorodencov odhaľujeme poruchy sluchu. U detí od päť rokov a u dospelých vykonávame meranie prahu sluchu, vyšetrenie strmienkových reflexov a od roku 2013 realizujeme vyšetrenie sluchovej dráhy - skríningová BERA.

Viac
02_ustna_dutina.jpg 

Ústna dutina a hltan

Tím špecialistov ušno-nosovo-krčného oddelenia (ORL - otorinolaryngológia) Trebišov poskytuje komplexnú diagnostiku a liečbu dutiny ústnej a hltana konzervatívnym spôsobom ako aj chirurgicky. Konzervatívny spôsob liečby je zameraný na protizápalové riešenie zdravotného problému.

Viac
03_hltan_hrtan-2.jpg

Hltan, hrtan, priedušnica a pažerák

Pri zdravotnej indikácii problémov s hltanom, hrtanom, priedušnicou a pažerákom poskytujeme našim pacientom komplexnú diagnostiku ich ochorenia a adekvátnu liečbu akútnych i chronických zdravotných stavov.

Viac
04_slzne_cesty.jpg

Slzné cesty

Tím lekárov ušno-nosovo-krčného oddelenia ( ORL - otorinolaryngológia) Trebišov úzko spolupracuje s odborníkmi v oblasti očného oddelenia (oftalmológie) pri zabezpečovaní chirurgickej liečby tumorov v oblasti mediálneho kútika oka. Realizujeme aj operačnú liečbu nepriechodnosti slzných ciest endoskopickou endonazálnou technikou (dacryocystorinostómia) s drenážou slzných ciest.

Viac
05_hlava_krk.jpg

Hlava a krk

V spolupráci s rádiologickým oddelením Nemocnice Trebišov zabezpečujeme našim pacientom diagnostiku a liečbu vrodených, zápalových a nádorových ochorení hlavy a krku.

Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Ľudmila Vasilková

  MUDr. Ľudmila Vasilková

  Od roku 2006 pôsobí na pozícii primárky ORL oddelenia v Trebišove. Zorganizovala celoslovenský ORL kongres s medzinárodnou účasťou a dostala bronzovú medailu Slovenskej lekárskej komory za zásluhy pre zdravotníctvo.

  Viac

 • MUDr. Martina Telepovská

  MUDr. Martina Telepovská

  Venuje sa komplexnej ORL diagnostike vrátane endoskopických  vyšetrení nosa, nosohltana, otomikroskopickej diagnostike. Realizuje konziliárne vyšetrenia, operačné výkony v lokálnej i celkovej anestézii. Vykonáva ambulantnú činnosť na príjmovej ORL ambulancii a ÚPS ORL ambulancii. 

  Viac

 • Mgr. Miroslava Jakabová

  Mgr. Miroslava Jakabová

  Zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na oddelení. Koordinuje činnosť sestier a pomocného personálu, dbá o ich vysokú odbornú a etickú úroveň. Spolupodieľa sa na organizácií odborných ošetrovateľských konferencií s regionálnou pôsobnosťou.

  Viac

 • MUDr. Katarína Karabinošová

  MUDr. Katarína Karabinošová

  Venuje sa základným ORL diagnostickým vyšetreniam a špecializovaným diagnostickým výkonom, ako aj operačným výkonom v celkovej a lokálnej anestézii.

  Viac

 • MUDr. Zuzana Chomčová

  MUDr. Zuzana Chomčová

  Vykonáva samostatnú diagnostiku a preventívno-liečebnú činnosť na lôžkovom oddelení operačného odboru a v ambulancii, vrátane konziliárnej činnosti a operačných zákrokov

  Viac

 • MUDr. Simona Konturová

  MUDr. Simona Konturová

  Venuje sa základným ORL diagnostickým vyšetreniam a špecializovaným diagnostickým výkonom. Absolvovala Lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 2016. Je registrovaná v Slovenskej lekárskej komore, Regionálnej lekárskej komore a Slovenskej spoločnosti pre otorinolaryngológiu a chirurgiu hlavy a krku.

  Viac

Vyjadrenia našich pacientov • Veronika Tejková, Filip Tejko

  V ORL Trebišov som absolvovala výber krčných mandlí a následne som po dobrej skúsenosti neváhala dať obe moje deti na výber nosných mandlí práve do Trebišova. Vysoko vyzdvihujem prístup sestier a lekárok. Syn sa skamarátil veľmi rýchlo s personálom a cítili sme sa tu preto ako doma.

  Veronika Tejková, Filip Tejko
  3 roky, Trebišov

 • Silajová Zuzana, Silaj Lukáš

  Syn mal zápal a veľmi rýchlo, do dvoch týždňov, sme už boli prijatí na ORL oddelenie na operáciu. Lekárky a zdravotné sestry boli veľmi ústretové, všetko nám vysvetlili. Boli sme veľmi spokojní.

  Silajová Zuzana, Silaj Lukáš
  5 rokov, Dvorianky pri Trebišove

 • Katarína Hirešová

  Už 6 rokov sa liečim v Trebišove, dôverujem tu personálu. Je tu čisto, poriadok a naozaj skvelý personál. Mám rada súkromie, preto som si vybrala nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením.

  Katarína Hirešová
  47 rokov, Veľké Kapušany

 • Marek Lasek

  Som po prvýkrát hospitalizovaný, preto to nemám s čím porovnať, ale som veľmi spokojný so starostlivosťou. Najviac oceňujem wifi na oddelení, aspoň nie som odrezaný od sveta a rýchlejšie mi plynie čas.

  Marek Lasek
  42 rokov, Sirnik

 • Marta Kudláčová

  Nevedeli mi nikde pomôcť, nemohla som ani vonku vychádzať, tak mi slzili oči. Ale našťastie mi poradili vyhľadať pani primárku v Trebišove a tá mi pomohla. Na jej oddelení som bola spokojná so všetkým, so stravou, čistotou, všetko bolo veľmi príjemné. ORL v Trebišove odporúčam aj ostatným.

  Marta Kudláčová
  63 rokov, Porubka pri Sobranciach

 • Michal Bojko

  Operovali ma už v Šaci, Vojenskej nemocnici, ale vždy sa mi polypy po roku vrátili. Vyhľadal som pani primárku a odkedy ma ona operovala, polypy sa mi už štyri roky nevrátili. Som jej vďačný. Som prekvapený ako je to tu vynovené, plastové okná, rozvoniava tu levanduľa, príjemne to tu vyzerá. Úplne iné ako pred štyrmi rokmi, keď som tu bol hospitalizovaný. Je to na úrovni.

  Michal Bojko
  68 rokov, Cejkov

Dohodnite si vyšetrenie

+421 908 334 274

Popíšte nám Váš problém a náš tím špecialistov si s Vami v čo najkratšom čase dohodne vyšetrenie.

Captcha obrázok

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Trebišov, a.s.

SNP 1079/76, 075 01 Trebišov

Pracovisko sa nachádza na 6. poschodí budovy nemocnice (pavilón C).

Telefonický kontakt:

+421 (0) 908 334 274

E-mail:

recepcia.tv@svetzdravia.com

Návštevné hodiny

ORL ambulancia:

PO – PI:

07:30 – 16:00

Foniatrická ambulancia:

UT:

07:30 – 16:00

 

ŠT:

12:00 – 16:00

Audiometria:

PO, ST, PI:

07:30 – 16:00

 

ŠT:

07:30 – 12:00

Návštevné hodiny:

PO – NE:

14:00 – 16:00

© 2017 Svet zdravia, a.s. - všetky práva vyhradené