Kontaktujte nás

Ozónoterapia

Bolí Vás chrbát? Vyskúšajte ozónoterapiu!

Využite naše skúsenosti s touto výbornou alternatívnou liečbou diskogénnych a vertebrogénnych porúch.

Ozónoterapia je liečebná metóda, v ktorej sa využívajú vlastnosti ozónu, trojatómovej molekuly kyslíka O3. Ozón sa v prírode nachádza vo veľkých množstvách v horných vrstvách atmosféry a chráni nás pred škodlivým kozmickým žiarením. Táto liečebná metóda je vo svete známa už niekoľko desaťročí, avšak na Slovensku je možnosť absolvovať ju len málokde.

Pri ozónoterapii sa jedná o takmer neinvazívny zákrok,  po ktorom sa Vám uľaví a rýchlo sa postavíte na nohy. Absolvovaním tejto terapie sa môžete úplne vyhnúť klasickej operácii a zaistiť si voľný pohyb bez bolesti.

Využitie ozónu
Ozón ma výrazné antiedematozne (protiopuchové), analgetické  a protizápalové účinky a v medicíne ma širokú škálu využitia -  na posilnenie imunitného systému, liečbu kardiovaskulárnych ochorení, liečenie zápalov a infekcií,  kožných chorôb a migrény. Pomáha taktiež v liečbe cukrovky a výrazne zlepšuje hojenie rán.  Asi najčastejšie sa s využitím ozónu stretávame v stomatológii, kde sú využívané jeho dezinfekčné vlastnosti. Využitie terapeutických vlastnosti ozónu je veľkým prínosom v liečbe bolestivých stavov chrbtice a poškodení medzistavcových platničiek.

V prípade poškodenia chrbtovej platničky, alebo pri vystreľujúcej bolesti v krížoch môže byť pacientom na základe aktuálnych vyšetrení doporučený pravé tento zákrok. Vykonáva sa ambulantne a trvá približne 20 minút. Do blízkosti platničky lekár injekčne aplikuje  medicínsky ozón a pacient po krátkom odpočinku môže ísť domov. Prvé zlepšenie je často pociťované hneď po zákroku, no plný terapeuticky efekt nastúpi v priebehu 8 týždňov.  V 75-80% prípadov nastáva úplné vymiznutie bolesti a tento stav sa udržiava 1- 3 roky. Riziká tohto zákroku sú vďaka antiseptickému prostrediu,  dezinfekčným a terapeutickým vlastnostiam ozónu minimálne.

Naše pracoviská

Nechajte sa liečiť ozónoterapiou v našich špeciálnych pracoviskách:

Dunajská Streda

Žiar nad Hronom

Spišská Nová Ves
Michalovce

Humenné
Partizánske